Strona główna > Wpisy > Blog > Naprawa zbitej szybki w telefonie – na pewno chcesz to zrobić samodzielnie?

Nie ignoruj zbitej szybki ani rysy na wyświetlaczu, nawet gdy telefon działa. Każde pęknięcie może doprowadzić do dalszych uszkodzeń, a urządzenie prędzej czy później przestanie reagować na dotyk. W Twoim interesie jest naprawienie zbitej szybki w telefonie tak szybko, jak to możliwe. Jednak nie radzimy robić tego na własną rękę. Zaraz się dowiesz, dlaczego naprawę zbitej szybki lepiej powierzyć profesjonalistom.

Potrzebne są narzędzia

W internecie kupisz zestawy do naprawy telefonów za 30-50 zł. Niedrogie i mało warte. Profesjonalne zakłady naprawcze inwestują w specjalistyczne maszyny, dzięki którym można precyzyjnie zdemontować i wymienić zbitą szybkę w telefonie. W smartfonach znajdują się delikatne i łatwe do uszkodzenia elementy, np. uszczelki zapewniające odporność na wodę i kurz.

By wymiana szybki była naprawdę dobrze wykonana, niezbędne są zestawy niestandardowych śrubokrętów do specjalnych śrub, narzędzia delikatnie podważające ekrany. Widzieliśmy sporo nieudanych napraw zbitych szybek, dlatego zaufaj nam – nie warto podejmować się tego bez odpowiednich narzędzi i wiedzy. Tu przechodzimy do kolejnego punktu.

Bez doświadczenia ani rusz

Zanim ktoś dobrze nauczył się wymieniać zbite szybki w telefonach, musiał ich sporo zepsuć. Podczas naprawy dość łatwo można uszkodzić telefon – szczególnie nie mając praktyki. Naprawa szybki to nie zabawa – zawsze istnieje ryzyko skaleczenia lub dostania się odłamka szkła do oka.

Poza tym, czy masz pewność, że trzeba wymienić tylko szybkę, czy cały wyświetlacz? No właśnie. Tak to wygląda, doświadczenie zdobywa się nie po jednej czy dwóch naprawach. Nie ma uniwersalnej metody na naprawy zbitych szybek, gdyż modele telefonów różnią się od siebie pod względem budowy, komponentów itd. Osoby, dla których wymiany szybek to chleb powszedni wiedzą, jak umiejętnie otworzyć i naprawić różne modele.

Producenci utrudniają naprawy zbitych szybek

Bądźmy szczerzy – producentom telefonów nie zależy na tym, by ich sprzęty były naprawiane. Oni chcą, by po uszkodzeniu, klienci kupowali nowe. Dlatego tak łatwo nie udostępniają części zamiennych, narzędzi i instrukcji naprawczych. W świecie telefonów dobre części są w ogóle trudno dostępne.

Samsung czy Apple nie projektują telefonów z myślą o przedłużaniu ich żywotności, dlatego większość modeli ma konstrukcje utrudniające naprawy. Szybki i wyświetlacze na ogół są trudne do usunięcia, a do napraw niezbędne są specjalne śrubokręty, maszyny lub kleje, które powinno się przechowywać w odpowiedniej temperaturze.

Odpowiedzialność za wymianę szybki w smartfonie

Podejmując się samodzielnej naprawy zbitej szybki, nie masz pewności, jakie będą efekty. Może się uda, a może nie. Czy chcesz ryzykować, że całkiem uszkodzisz telefon? Czy lepiej zdać się na ludzi, którzy każdego dnia naprawiają różne modele i biorą za swoją pracę pełną odpowiedzialność? Zdecyduj.

To nie tak, że jesteśmy przeciwnikami samodzielnej naprawy zbitej szybki. My tylko zwracamy uwagę na pewne kwestie, żeby było jasne, czego się podejmujesz.

Podaj model telefonu i zgłoś naprawę!

Wyszukaj
Generic filters
Exact matches only
Filter by Kategorie
Bez kategorii
Wpisy
Blog
Nowości

Na przykład: Samsung Galaxy S10Apple Iphone XHuawei Mate 20 Lite