Strona główna > Wpisy > Blog > Zbiła Ci się szybka w telefonie? Oto co możesz zrobić!

Ups, stało się: spadł telefon i zbiła się szybka! To często się zdarza, ale sprzęt można jeszcze uratować i będzie to kosztowało mniej, niż myślisz. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że uszkodzenia mogą być niewielkie i nie opłaca się kupować nowego telefonu.

Co zrobić z uszkodzoną szybką? To zależy, jak duże są szkody

Pierwszym krokiem jest analiza szkód: uszkodzona jest tylko szybka, ekran dotykowy czy cały wyświetlacz? Łatwo to sprawdzić, ponieważ gdy zepsuje się wyświetlacz, telefon nie będzie działał. Wtedy trzeba wymienić cały komplet: szybkę, ekran i wyświetlacz. W przypadku uszkodzenia szybki i ekranu, telefon działa, ale nie reaguje na dotyk.

Jeżeli telefon jest sprawny, prawdopodobnie uszkodzona jest tylko zewnętrzna część, czyli szkło ochraniające moduł ekranu i wyświetlacza. Masz powód do zadowolenia: naprawa zbitej szybki będzie tańsza.

W niektórych salonach zawsze usłyszysz, że trzeba wymienić wszystko. Dlaczego? Wymiana szybki jest tańsza, ale też znacznie trudniejsza niż wymiana wyświetlacza. To bardzo precyzyjna praca, polegająca na oddzieleniu uszkodzonego szkła od ekranu (digizera), następnie przyklejeniu nowego. Niektóre serwisy nie chcą się tego podejmować. Czasami oddzielenie ekranu od szybki jest zbyt skomplikowane, wymaga specjalistycznych narzędzi lub brakuje dobrej jakości części – wtedy trzeba wymienić całą część, zostawiając tylko wyświetlacz. To rozwiązanie wciąż jest korzystne finansowo.

Mamy duże doświadczenie i wiemy, że większość uszkodzeń to właśnie tylko zbite szyby, które można wymienić niewielkim kosztem (w porównaniu do wymiany całego ekranu lub kupna nowego telefonu).

Naprawiać samemu? Nie

W sieci można znaleźć porady dotyczące samodzielnej wymiany ekranu, ale zaufaj nam: nie chcesz tego robić. W takich sprawach lepiej zaufać specjalistom, inaczej możesz bezpowrotnie uszkodzić telefon. Na pewno chcesz to robić samodzielnie?

Gdzie najlepiej naprawić zbitą szybkę?

Najczęściej rozważa się dwie opcje: serwis autoryzowany lub nieautoryzowany. Naprawa telefonu na gwarancji w salonie nieautoryzowanym najczęściej wiąże się z utratą tej gwarancji. Jednak w salonach autoryzowanych nie wymienia się samych szybek, a jedynie całe wyświetlacze, dlatego koszty są znacznie wyższe. Ceny napraw w niektórych salonach przyprawiają o zawrót głowy. A w dobrym zakładzie naprawczym, nawet nieautoryzowanym, można uzyskać tę samą jakość usług za połowę ceny. Możliwe, że stracisz wtedy gwarancję, dlatego musisz ocenić ryzyko i potencjalne korzyści.

Zobacz, jakie są różnice w cenach napraw i ile możesz zyskać, gdy zdecydujesz się na wymianę samej szybki.

Model
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S9

Rodzaj usterki

Zbita szybka
Zbita szybka

Koszt naprawy w polfixit

600 zł
730 zł

Koszt naprawy w serwisie autoryzowanym

1150 zł
1450 zł

Oszczędzasz

550 zł
720 zł

Jest różnica, prawda?

Po okresie gwarancji znika jeden, a pojawia się kolejny problem: czy naprawa zostanie wykonana profesjonalnie, a użyte części będą odpowiedniej jakości? Cóż, prawdopodobnie będzie to różnie, gdyż nie wszystkie salony są godne polecenia. Warto dowiedzieć się jakiego pochodzenia są części, czy były testowane pod kątem koloru, grubości oraz tworzywa wykonania szybki względem oryginału. W polfixit każde nowe części testujemy w naszym zaciszu serwisu, aby ostatecznie oferować komponenty z górnej półki, to jeszcze oferujemy 90-dniową gwarancję na wszystkie naprawy zbitych szybek.

Po naprawie telefonu

Szkoda by było, żeby telefon znów trafił do naprawy, dlatego dbaj o niego. Rozważ montaż folii lub szkła ochronnego. Pokrowiec jest wręcz obowiązkowy, ponieważ w dużym stopniu chroni sprzęt przed uszkodzeniem w razie upadku.

Podaj model telefonu i zgłoś naprawę!

Wyszukaj
Generic filters
Exact matches only
Filter by Kategorie
Bez kategorii
Wpisy
Blog
Nowości

Na przykład: Samsung Galaxy S10Apple Iphone XHuawei Mate 20 Lite